تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

از میدانگاه های اصلی این محل که از گذشته وجود داشته می باشد و مرکزیت محله در اطراف آن شکل گرفته می باشد می توان چهارراه دکتر حسابی، میدان تختی و میدان فخر الدوله را نام برد . این محل دارای سه قنات فخر الدوله در داخل باغ فخرالدوله و قنات قلاب واقع در خیابان طوس و قنات فردوس واقع در خیابان ولیعصر می باشد که هنوز نیز با گذشت زمان به دست فراموشی سپرده نشده اند. در خصوص وجه تسمیه این محل می توان گفت که قنات فردوس به دلیل اهمیت و پر آبی آن در زمان گذشته و وجود باغهای زیاد اطراف آن دلیل اصلی نامگذاری این محل به باغ فردوس می باشد. از چهره ها ی قدیمی و معروف این محل میتوان به سپه سالار تنکابنی و میرزا علی خان مدیر مدرسه شاپور تجریش و شازده های قاجاری و مرحوم دکتر حسابی و مرحوم جهان پهلوان تختی تصریح نمود ( ستوده ، منوچهر ، 1371 ) .

بر اساس داده های آماری، در این محله 14973 نفر ساکن هستند که از بین این تعداد جمعیت ساکن در محله 7645 نفر را مردان و 7328 نفر را زنان تشکیل میدهند، جمعیت فعال و شاغل در محله 3453 نفر و افراد بیکار 322 نفر می باشند. تعداد کل خانوارهای ساکن در این محله 3456 خانوار می باشد، افراد باسواد 14071 نفر و 318 نفر هم افراد بی سواد در این محله زندگی می کنند . متاهلین 7945 نفر و مجردین نیز 5921 نفر می باشند مقایسه آماری جمعیت بیکار در منطقه باغ فردوس با مناطق تجریش، قیطریه، جماران، نیاوران و گلابدره نشان میدهد در این منطقه بیکاری بیشتر از دیگر محله ها می باشد ( سند هویت محله باغ فردوس ، منطقه 1 شهر تهران ، 1385 )

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد