تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

امامزاده علی اکبر ( گازار شهدای شمیران ) :

امام زاده علی اکبر که در ابتدای خیابان بهمن پور واقع شده می باشد، در قدیم بقعه ساده و بی پیرایه داشته و محل اعتکاف درویشان بوده می باشد و در حال حاضر از اماکن معروف این محله به شمار می رود.. در محل این امام زاده 600 شهید گرانقدر آرامیده اند و به گلزار شهدای شمیران تغییر نام یافته می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

2 ) امامزاده اسماعیل :

امامزاده اسماعیل در خیابان بهمن پور و در ابتدای خیابان کلهر واقع شده. این امام زاده از سلاله پاک حضرت امام موسی کاظم (ع) می باشد که در کاشی کاری مختصری که از زمان ناصر الدین شاه در بالای ورودی بعقه باقی مانده، این شجره نامه را می توان فهمید.

3 ) شورایاری محله چیذر :

شورایاری محله ی چیذر که در انتهای خیابان بهمن پور، جنب ناحیه ی 8 شهرداری منطقه 1 واقع شده، از سال 1385 کار خود را آغاز کرده می باشد. ایجاد شورایاری ها و سپردن آن به دست مردم، در واقع از اولیه ترین اقدامات شهرداری جهت ایجاد شبکه میان مردم و مسئولین و مشارکت حداکثری مردم در امور مربوط به خودشان بوده می باشد .

4 ) درمانگاه ندا :

این درمانگاه که در میدان امام زاده و داخل بلوار عسگری واقع شده، دارای آزمایشگاه معروفی می باشد که در کل شهر تهران دارای رتبه و درجه می باشد. آزمایشگاه درمانگاه چیذر، نزد پزشکان از اعتبار خاصی برخوردار می باشد .

5 ) حوزه علمیه قائم ( خواهران و برادران ) :

حوزه ی علمیه ی قائم برادران در خ خراسانی واقع شده و از سال 1365 مشغول به فعالیت می باشد. این حوزه به دلیل قدمتش بسیار مورد توجه می باشد و برای مثال افراد سرشناسی زیرا حجت السلام و المسلین شهاب مرادی نیز در آن تحصیل کرده اند. حوزه ی علمیه ی خواهران نیز در خیابان مهدی چیذری و کوچه محمودیان واقع شده و تنها 3 سال از بازگشایی آن می گذرد.

6 ) زورخانه آیت الله طالقانی :

این زورخانه که از سال 1359 مشغول به فعالیت می باشد، در خیابان بهمن پور واقع شده. با در نظر داشتن قدمت این مجموعه از طرفی و از طرف دیگر تاریخی و باستانی بودن ورزش رزمی که امروزه رو به فراموشی می باشد، به نظر می رسد حفظ و نگهداری زورخانه ها و این دست از اماکن، غیر از جنبه ی ورزشی، جنبه ی تاریخی و میراث ملی نیز دارد .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه