تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

زورخانه جماران :

حدود سال 1361 این زورخانه تأسیس گردید و در حال حاضر به نام زورخانه و ورزشگاه شهید اژدری نامیده می گردد.این زورخانه در انتهای خیابان جماران واقع شده می باشد. این زورخانه بعد از بازسازی در آذر 1387 دوباره افتتاح گردید.دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح زورخانه بازسازی شده جماران شهید مهدی اژدری شرکت داشتند .

7 ) حسینیه شیرازی ها :

این حسینیه متعلق به شیرازی های مقیم جماران می باشد که در سال 1341 ساخته شده می باشد.حسینیه شیرازی ها در خیابان جمشیدیه، کوچه چهاردهم واقع شده می باشد .

3-5-17-2  نقاط فرصت ها و تهدیدهای محله جماران :

فرصت ها :

شاخص های تاریخی و فرهنگی ، توانمند در ارائه خدمات و هدایت سرمایه گذاری در اقتصاد گردشگری ، هویت باغ شهری و بافت های با ارزش شهری و روستایی ، تفرجگاه با جاذبه های گردشگری

تهدیدها :

تخریب محیط زیست و طبیعت محله و قطع درختان به جهت ساخت و ساز های جدید ، آلودگی ناشی از رها کردن زباله های گردشگران در پارگ جمشیدیه و کوهستان و مسیل ها ، تخریب بافت تاریخی محله به علت ساخت و سازهای جدید .

3-5-18 محله نیاوران :

نیاوران نام دهکده ای در شمال شهر تهران بود. نیاوران از توابع شمیران می باشد و جزئی از شهرداری منطقه یک تهران به حساب می آید. محدوده قدیمی این محله از شمال به کوه های جمال آباد، از جنوب به خیابان نیاوران، از شرق به کاشانک و از غرب به منظریه منتهی می شده می باشد ( نقشه شماره 18-3 ).

آبادی قدیم نیاوران در شمال مجموعه فعلی کاخ نیاوران قرار داشت. ناصرالدین شاه پس از اینکه زمین ها و ساختمان های آن ده را از صاحبانشان خرید و بناهای آن را تخریب نمود و بافت کنونی نیاوران را پایه ریزی نمود. این محله که از قدیمی ترین محلات شمیران می باشد، دارای باغات و قنوات بسیاری می باشد و در روزگاران گذشته مسافرانی که از رودبار قصران به سمت شمیران می آمدند، اولین آبادی سرراهشان همان ده قدیمی نیاوران بوده می باشد. از عمده باغات این محله باغ منظریه و جمال آباد بوده می باشد. ( سند هویت محله نیاوران ، منطقه 1شهر تهران ، 1385 )

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد