تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

 

می توان این فعالیت های را به سه بخش خیریه – درمان و تحقیقات تقسیم نمود

محک  در بخش خیریه با کمک های مردمی توانسته 18000 کودک مبتلا به سرطان و خانواده هایشان را تحت طرفداری همه جانبه قرار دهد. در بخش درمان  با بهره گیری از پزشکان برجسته و متبحر  در بیمارستان فوق تخصصی محک پروتکل های درمانی را برای کودکان تعیین می نماید وهمچنین مشاوره های درمانی نیز ارائه می دهند. در بخش تحقیقات نیز با  مؤسسات مشابه تحقیقاتی داخلی و خارجی (انستیو گوستاوروسی فرانسه – مؤسسه تحقیقاتی رویان – مؤسسه تحقیقاتی ابن سینا – انستیتو کانسر تهران) فعالیت می کند( منبع : http://www.mahak-charity.org/main/fa )

محک تا کنون بیش از ۱۴۷۰۰ کودک مبتلا به سرطان را تحت طرفداری همه جانبه قرار داده‌می باشد. دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC)، عضویت در سازمان‌های معتبر بین‌المللی مرتبط با سرطان کودکان، احداث تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه با زیر بنای ۱۸۰۰۰ متر مربع و امکانات کامل کلینیکی و پاراکلینیکی در سال ۱۳۸۶، اخذ استاندارد NGO,FBO, Benchmarking از شرکت SGS به عنوان اولین سازمان غیردولتی  ،غیر انتفاعی و غیر سیاسی درمنطقه خاورمیانه، انجام پروژه‌های تحقیقاتی – کاربردی با همکاری معتبرترین مؤسسات تحقیقات داخلی و خارجی همچون مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه تهران (انستیتو کانسر) و انستیتو گووستاوروسی کشور فرانسه، نشان دهنده فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفته ملی و بین المللی می باشد این مؤسسه به کودکانی که تا سقف ۱۴ سال سن دارند کمک می کند. با این که هسته اصلی موسسه در تهران واقع شده‌ می باشد اما دایره خدمات رسانی آن، تمامی ایران می باشد . این مؤسسه با جلب مشارکت‌های مردمی اعم از کالا، خدمات، نقدی و دانش فنی اداره می گردد.

 ( http://fa.wikipedia.org/wiki )

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه