عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

موزه دکترحسابی :

این موزه بعد از فوت دکتر حسابی در اواخر سال 1371 در منزل ایشان افتتاح گردید. بنای خانه متعلق به سال 1310 ه. ق می باشد . موزه در طبقه سوم در ضلع غربی منزل دکتر حسابی ایجاد شده می باشد و مساحتی حدود چهل متر مربع دارد که شامل وسائل شخصی دکتر مانند پوشاک، مسواک، عینک، شانه و نیز وسائل دست ساز ایشان، لوح تقدیر، مدارک علمی وتحصیلی، مدالها و نشانها، عکس های خانوادگی و. . . می باشد. بازدید از موزه در سه نوبت با هماهنگی قبلی وحداکثر 25 نفر به گونه رایگان از ساعت 8 الی 16 امکان پذیر می باشد  ( www.ketabeavval.ir).

3 ) باغ موزه هنر اسلامی :

باغ موزه هنر ایرانی با متراژی کمتر از یک هکتار در منطقه الهیه واقع شده، از لحاظ معماری مربوط به دوره پهلوی می باشد. این بنا متعلق به خانم توران مهاجر اسلامی(امیر احمدی) می باشد و آن را در سال 1310 ه. ش ساخته اند . در تعمیراتی که از سال 1384 در آن شروع گردید فضای سبزی ایجادکردند و در تاریخ 5/3/86 با تغییر کاربری، تبدیل به باغ موزه هنر ایرانی گردید . در دوران پهلوی ماکت هایی به سفارش ایران به مناسبت جشنهای 2500 ساله در دهه 40 به کشور ایتالیا سفارش داده گردید که هیچ گاه مورد بهره گیری قرار نگرفت، جنس ماکت ها از بتون می باشد، تزئینات پنجره ها با رزین و پلی استر می باشد . نقاشی ماکت های هشت بهشت، چهل ستون و شمس العماره نیز با رنگ روغن می باشد . ماکت های آثار تاریخی ایران شامل هشت بهشت، چهل ستون، گنبد کاووس، سی و سه پل، شمس العماره، کاروانسرای مهیار، باغ فین، تأثیر رستم، برج آزادی و برج میلاد و…می باشد. قسمت های فعلی باغ موزه نیز عبارت می باشد از نگارخانه، بخش فیلم، کارگاههای هنری و ارائه آثار حجمی مجسمه سازان ایرانی .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ازمعضلات و معضلات محله باغ فردوس کمبود میدان میوه و تره بار و نانوایی می باشد ، نبود خطوط اتوبوسرانی و نیز تاکسی خطی نیز از دیگر معضلات محله می باشد،کمبود مکانهای ورزشی ،درمانی،و عدم وجود مترو نیز از معضلات و مشکلاتی می باشد که اهالی محله به آن اذعان داشته اند. مسأله اعتیاد نیز از آسیب های اجتماعی موجود در محله می باشد .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد