عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

نقاط ضعف :

وجود بیشترین ارگانهای نظامی در محله : درصد قابل توجهی از اراضی سطح محله را اراضی نظامی و     دفاعی شکیل می دهد که از دید گاه اهالی نقطه ضعف محله به شمار می رود . به عنوان نمونه وجود مجتمع هایی نظیر : مجتمع صنایع دفاع – مجتمع صا ایران – مجتمع تربیت بدنی و… با ساختار های مسکونی در محل تطابق ندارد و مشکلاتی را ایجاد می نماید .

وجود مراکز در مانی: صرف نظر از اینکه بیمارستان شهید چمران یک مر کز در مانی مجهز در محله به شمار می رود اما به دلیل بار ترافیکی که به محل تحمیل می کند جزء یکی از نقاط ضعف محل به شمار می رود .علاوه بر آن بیمارستان نیکان که در شمال محله در خیابان 22  بهمن در شرف         بهر برداری می باشد معضلات زیادی را برای اهالی به همراه خواهد داشت .

مجتمع آموزشی شکوفه : این مجتمع آموزشی که حجم زیادی از دانش آموزان مقاطع ابتدایی – راهنمایی – متوسطه – را در خود جای داده می باشد ، حجم زیادی از جمعیت را به محله تحمیل می نماید . با در نظر داشتن اینکه این مر کز “غیر انتفاعی “می باشد تنها دانش آموزان محله ی اراج از آن منتفع نمی شوند و مها جرین     نا خواسته را به محل تحمیل می کند .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

امتداد بزرگراه شهید صیاد شیرازی : بزرگراه شهید صیاد شیرازی فعلا” تا خیابان صنایع دفاع پیشرفته می باشد اما زیرا در پوسته ی طرح تفصیلی گسترش بزرگراه دیده می گردد به نظر می رسد در سال های آتی در امتداد خود به سمت شمال محله را به دو قسمت تقسیم می کند و بافت داخلی را دچار گسست اجتماعی می کند . همچنین برای اهالی محله پیامد های ترافیکی – آلودگی صوتی – آلودگی هوا و…به همراه دارد . فقدان سرای محله در محدوده ی اراج یکی دیگر از نقاط ضعف محله به شمار می آید. از آنجا که کارکرد سرای محله ارائه ی خدمات به اهالی محله می باشد عدم وجود آن در محله ی اراج این خدمات را از اهالی، سلب کرده می باشد .

عدم وجود مرکز خرید و مرکز میوه و تره بار در محله ی اراج باعث شده می باشد اهالی به محله ی ازگل برای تهیه مایحتاج روزمره خود مراجعه نمایند .

عدم وجود کانتینر بازیافت زباله در محله ی اراج . در شهرک ولیعصر کانتینری هست که غیر فعال می باشد .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد