عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

پارک گلزار :

این پارک که درحدود 13 سال پیش در خیابان گلزار، لادن شرقی بالای اتوبان بابایی تاسیس شده می باشد دارای فضای سبز زیبایی می باشد. درحال حاضر به گونه موقت خانه ی سلامت محله ی اراج در این پارک قرار دارد. خانه ی سلامت محله ی اراج از بهمن ماه سال 1388 شروع به فعالیت کرده می باشد که خدمات سلامت، بهداشتی، روانشناسی، تغذیه، مشاوره ازدواج را به اهالی محله ارائه می دهد. در این مرکز، کانون مادر وکودک فعالیت می کند که با در نظر داشتن نیاز مادران و کودکان خدماتی به آنها عرضه می دارد . همچنین به تازگی کانون جهان دیدگان و نوجوانان شروع به فعالیت نموده می باشد. با در نظر داشتن اینکه محله ی اراج در یکی از قدیمی ترین مناطق شهر تهران، در شمالی ترین محدوده ی شهری قرار دارد از قابلیت زیادی برای گردشگری و جذب توریست برخوردارمی باشد. با وجود اینکه باغات زیادی در این منطقه تخریب شده و ساخت و ساز های زیادی صورت گرفته می باشد، همچنان از سرانه ی فضای باز زیادی برخوردار می باشد که نیاز مند رسیدگی و توجه بیشتر مسئولین می باشد .

 3-5-11-2  موارد قوت و ضعف محله اراج :

نقاط قوت :

خوش آب و هوا بودن محله . محله ی اراج از نظر جغرافیایی در منطقه ی خوش آب و هوا قرار دارد وجود باغات و فضا های باز در محله باعث شده می باشد که اهالی از زندگی در این محله رضایت داشته باشند. وجود یک رشته قنات گوارا که همچنان آب شرب اهالی اراج را تامین می نماید . این قنات از شمال محل جاری می گردد . اهالی خوب و محترم و فرهنگ دوست محله ی اراج که کوشش دارند هویت تاریخی خود را حفظ نمایند . به ویژه اهالی بافت سنتی محله ی اراج احساس تعلق خاطر زیادی به محله ی خود دارند. وجود آرامش و آسایش نسبی در محله نسبت به محله ی همجوار . وجود خانه سلامت در پارک گلزار

 

نقاط ضعف :

وجود بیشترین ارگانهای نظامی در محله : درصد قابل توجهی از اراضی سطح محله را اراضی نظامی و     دفاعی شکیل می دهد که از دید گاه اهالی نقطه ضعف محله به شمار می رود . به عنوان نمونه وجود مجتمع هایی نظیر : مجتمع صنایع دفاع – مجتمع صا ایران – مجتمع تربیت بدنی و… با ساختار های مسکونی در محل تطابق ندارد و مشکلاتی را ایجاد می نماید .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد