تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

موارت قوت و ضعف محله ازگل :

هر محله دارای نقاط مثبت و منفی می باشد که ازگل نیز این این امر مستثنی نیست . محله ازگل روز به روز به امکانات رفاهی مجهز می گردد و ارتقاء می یابد اما تا به نقطه اوج خود برسد راه زیادی بایستی طی کند . نبودن بیمارستان مجهز، نبود مراکز خرید، نبودن بانک، دستگاه خود پرداز، عکاسی، فرهنگسرا، عرض کم خیابان اصلی ازگل، نابود کردن طبیعت، از بین بردن فضای سبز محله از بین بردن باغ ها و جایگزین شدن خانه ها در باغ ها و … نیمی از معضلات محله ازگل می باشد . از سوی دیگر آب و هوای مناسب محله، وجود باغها، رودها و درختان بلند باعث می گردد ازگل مانند نگینی در شمیران بدرخشد. با راه اندازی سرای محله در ازگل به جرأت می توان گفت بسیاری از نیازهای ساکنین را برطرف شده می باشد. وجود کلاس های عکاسی  زبان  کامپیوتر برای جوانان  خانه سلامت، خانه اسباب بازی و… در این سرای محله به نقاط قوت این محله افزوده می باشد ( سند هویت محله ازگل ، منطقه 1 شهر تهران ،1385  ) .

3-5-14  محله شهرک محلاتی :

منطقه یک در بلندای شهر تهران و با وسعتی حدود 210 کیلومتر مربع بر اساس داده های آماری، بیش از433500 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده می باشد. انبوه ساختمانهای آماده و نیمه ساخت در آینده ای نزدیک، جمعیت منطقه را به مرز 500 هزار نفر خواهد رساند.این منطقه به لحاظ طراحی شهری دارای بافتی نامید. شمیرانات که در دامنه کوهپایه های البرز جنوبی واقع می باشد، « باغ شهر » شبه روستایی می باشد و می توان آن را به دلیل نیمه کوهستانی بودن و ساختاری ویژه که آمیزه ای از شهرسازی مدرن و سنتی می باشد، اگرچه عرصه معضلات بیشتری در فعالیتهای عمرانی می باشد، اما به عنوان ساختگاهی قدیمی، با اهمیت و دارای ویژگی های آب و هوایی، زمینه و اقتضای کارهای عمرانی بیشتری را داشته و دارد. از مهم ترین مراکز فرهنگی این منطقه می توان فرهنگسرای نیاوران و نگارخانه جماران و فرهنگسرای ملل را نام برد. همچنین کاخ موزه سعد آباد و کاخ ملت و کاخ نیاوران و امامزاده صالح تجریش نیز در این منطقه قرار دارند.این منطقه دارای مناطق گوناگون می باشد که یکی از این نواحی ناحیه 10 می باشد که شامل شهرک شهید محلاتی و شهرک قائم می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد