عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

موارد قوت ، ضعف ، تهدید و فرصت ها در محله شهرک محلاتی  :

این محله به لحاظ جایگاه جغرافیایی در مکان مناسبی قرار دارد و بدلیل وجود تفرجگاه و تفریحگاه روزانه گردشگران زیادی را به خصوص در روزهای تعطیل و فصل تابستان پذیرا می باشد.

وجود 2 بازار میوه وتره بار که برای رفاه حال ساکنان توسط شهرداری احداث شده می باشد و حتی شهرک های مجاور هم از این امکانات بهره گیری می کنند.

همچنین درابتدای ورودی شهرک شهید محلاتی و همچنین ورودی شهرک قائم مراکز خرید متعددی قرار دارد که پاسخگوی نیازهای ساکنان محله می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های دیگر این محله محیط آرام و دلپذیر آن می باشد که جذابیتی دوچندان به آن می بخشد، و می تواند ناشی از فرهنگ ساکنان این محله باشد.

یکی از نقاط ضعفی که م یتوان به آن تصریح نمود این می باشد که اهالی شهرک قائم با مشکل واگذاری سند روبرو هستند و با پیگیری های مداوم توسط نمایندگان مردم و خود مردم این سندها هنوز واگذار نشده می باشد و مسئولان هم جوابگوی این مسئله نیستند .

این محله به لحاظ گردشگری در جایگاه جغرافیایی مناسبی قرار دارد و می توان با ساخت تفرجگاه های متعدد و همچنین پارک کوهستانی و در نظر گرفتن مکانی برای ورزش های زمستانی از حداکثر پتانسیل های موجود در این محله بهره گیری نمود و این نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و منسجم توسط طرح ریزان و مسئولین ذیربط می باشد .

در بخشی از این محله بدلیل مجاورت با محله های دیگر و بی حصار بودن گونه هایی از حیوانات وحشی در سطح محله راه پیدا کردند و امینت ساکنان محله را به خطر انداخته اند. در بخشهایی از این محله زمین های بایر به چشم می خورد که با در نظر داشتن نیازهای محله از این زمین ها می توان بهر هبرداری نمود و در کنار آن ایجاد فرصت های شغلی را هم به وجود آورد .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد