عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

هم اکنون منطقه گلابدره به صورت مستقل و منطقه امام زاده قاسم نیز به همین صورت هستند ، اما روزگاری همه آن محدوده را به عنوان گلاب دره میشاختند .همچنین مثل اینکه در شمیران مرکزی بزرگترین قلمرو در اختیار منطقه گلابدره و در واقع امام زاده قاسم می باشد مناطقی مانند : آبک ، وزیری ، وزوا ، میدان امامزاده قاسم ، نخجوان ، تپه نصیری .  قسمت هایی از این منطقه خانه های زورآباد، قسمتی خانه های کهن و سنتی (با عمری بیش از 350 سال ) قسمتی خانه هایی با معماری شهری و در قسمتی خانه هایی با معماری غربی و اروپایی (لوکس ) همه و همه در فاصله های اندکی از هم .میدان امامزاده قاسم به عنوان مرکز امام زاده قاسم می باشد .چندین ورودی به این منطقه هست که مهم ترین آنها عبارتند از :

خیابان ثبت و کوچه تابش از طرف پل تجریش ، خیابان دربند از میدان تجریش ، گل سنگ، عرفا، مژده و … از خیابان نیاوران ، خیابان جماران از سمت شرق ، ظهیرالدوله ، دربند ، سربند ، کوچه آبشار و … از سمت غرب .

ساکنین محله گلابدره در بدو شکل گیری افرادی متوسط و روبه فقیر بوده اند . قبرستان ظهیر الدوله که جمعی از رجال در آن مدفونند در گلابدره که نام قدیمی آن گود دره بوده واقع شده می باشد . راه اصلی این آبادی از راه توچال، جماران، دزاشیب، دربند و پشت باغ ملک می باشد . این دهکده دارای محل های معروف ده آبک، حصار فرج، گلابدره 1 ، باغ پشت وزوا، باغ انجیر، باغ افشار، سرچال بزرگ و سرچال کوچک می باشد. حسنعلی خان و دیگر هنرمندان بزرگ و ابوالحسین صدیقی که در گلابدره ساکن بوده اند مجسمه ی سیاه نی زن را ساخته اند که یکی از شاهکارهای هنری می باشد از دیگر هنرمندان ساکن در گلابدره می توان به آقای علی نقی خان که شاگردانی همچون رفیع خان استاد سینما و تئاتر را پرورش دادند تصریح نمود. جمعیت کنونی گلابدره بالغ بر 55 هزار نفر می باشد که بیشتر آنان مهاجرین آذربایجان و لرستان می باشند.این محله در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بالغ بر 200 نفر شهید به انقلاب اسلامی ایران تقدیم داشته می باشد . (سند هویت محله ) . ده گلابدره مانند ییلاق های خوش آب و هوای شمال شرقی شهر تهران می باشد .جدا از ساکنان محلی ، مسیر کوهستانی گلاب دره، هر هفته میزبان کوه نوردانی می باشد که راه خاکی و خلوت آن را انتخاب می کنند . در بهار 1366 سیل مخربی از ده گلاب دره سرازیر گشت و بسیاری از خانه های دربند را ویران نمود و تعداد زیادی نیز کشته شدند  (http://uni17.blogfa.com ) .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد