تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

درضمن هیئت امام زاده قاسم در دوران محرم پرجمعیت ترین و بزرگترین هیئت شمیران به حساب می آید که هر ساله مراسم محرم را با شکوهی بیش از مناطق دیگر برگذار می کنند و در تار یخ معاصر هم اهمیت خاصی داشته می باشد .از اقوام بومی این منطقه میتوان به اقوامی زیرا : قادری (خاندان مرتضوی) ، الفت، وزوائی، کیهان و … تصریح نمود . در محله اصلی امامزاده قاسم یا همان توده تقریبا همه مردم با هم نسبت فامیلی دارند و اگر ندارند با یکدیگر آشنا هستند و یک فرد غریب به سادگی در جمع شناسایی می گردد . مجموعه های ورزشی در گلابدره و سوهانک به مساحت هر یک 900 مترمربع به اتمام رسیده … اجرای این پروژه ها موجب تبدیل فضاهای بدون بهره گیری ، به فضاهای ورزشی فرهنگی برای گذراندن اوقات ( فراغت شهروندان شده می باشد . (خبرگزاری آریا  13، 1387) .

به گزارش شاپرک به نقل از شهرداری، مجتمع خدماتی و پارکینگ طبقاتی الغدیر در محله گلابدره طی دوفاز در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع در 8 طبقه با زیر بنای کل بیش از 44 هزارمترمربع با کاربریهای فرهنگی، ورزشی، خدماتی، تجاری و اداری در حال احداث می باشد که 18 هزارمتر مربع آن به پارکینگ طبقاتی اختصاص داده شده و فاز اول آماده بهره برداری آزمایشی شده می باشد.منطقه یک هرهفته پذیرای بیش از 70 گردشگر می باشد که فراهم کردن امکانات لازم جهت سهولت وایمنی در دسترسی آنها به نقاط گردشگری از برنامه های شهرداری به شمار می رود لذا احداث مجموعه فوق با ظرفیت پارک 560 خودرو یکی از راهکارهای مناسب برای تامین نیازهای گردشگران، شهروندان و ساکنین محله های دربند ، گلابدره و… می باشد.در حال حاضر احداث پارکینگهای همت و امامزاده قاسم (ع) نیز در دست اجراست و به بهره برداری می رسد. ( روزنامه شاپرک ؛  1388 ) .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد