عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

پارک نیاوران :

پارک نیاوران در 1342 ه.ش با مساحتی حدود شش هکتار، با نقشه طراحان انگلیسی، به دستور محمدرضا پهلوی و با معماری مهندس سردار افخمی ساخته شده می باشد . احداث پارک نیاوران در سال 1348 ، انجام گردید. پارک نیاوران، با مساحتی حدود 62000 متر مربع، در ابتدای خیابان شهید باهنر واقع شده و از پارک های ویژه منطقه و نیز تهران بزرگ می باشد. در این پارک که از طبقات مختلف تشکیل شده پله های متعددی ساخته شده می باشد که از مشخصات ویژه پارک به شمار می رود. دو ورودی آن یکی در شمال خیابان پاسداران و دیگری در جنوب خیابان پاسداران قرار دارد. آب نماهای بزرگ این پارک ، با مساحت 3320 مترمربع، جلوه های ویژه ای از پارک را به نمایش می گذارد. فضای سبز پارک نیاوران از هماهنگی 8000 متر مربع گل کاری ، 20000 متر مربع چمن کاری و درختان زیبای متعدد شکل گرفته می باشد. در پارک نیاوران ، برای تامین روشنایی فضای سبز پارک، از 434 تیر روشنایی بهره گیری می گردد. 17 سرویس بهداشتی این پارک در کنار سایر امکانات رفاهی هست .

3 ) مراکز درمانی ، بهداشتی ، تاریخی ، فرهنگی و مذهبی  :

بیمارستان و آسایشگاه روانی رضاعی ، آسایشگاه سالمندان ، کاخ نیاوران ، حسینیه بیت الشهداء شاه حسینی ، سقاخانه نیاوران ، آمفی تئاتر اردوگاه شهید باهنر ، خیریه مولی الموحدین و…

3-5-18-2 فرصت ها و تهدید  های محله نیاوران :

فرصت ها :

امکان کسب درآمد قانونمند از جریان تخریب و نوسازی و بلند مرتبه سازی در منطقه ، نوسازی بافت های فرسوده با در نظر داشتن سود آوری و مزیت های اقتصادی توسط سرمایه گذاران ، اسکان گروه های ذی نفوذ (مسئولین سیاسی، اجتماعی و اقتصادی) کشوری و بین المللی در منطقه .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد