عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

موارد قوت وضعف محله شهرک نفت :

مانند نقاط قوت و ضعیف محله می توان به این نکته تصریح نمود که محله نفت با قرار گرفتن در دامنه کوه چشم اندازی زیبا و با در نظر داشتن جهت باد از شمال به جنوب هوایی لطیف و مطبوع دارد. دسترسی آسان و سربع به بزرگراه های شهید بابائی، شهید صیاد شیرازی، آیت ا… صدر و امام علی وهمچنین رفت و آمد آسان به لواسانات برای تفریح و با در نظر داشتن اینکه اکثر ساختمان های شهرک نفت در حال حاضر دو طبقه می باشند و خیابانها و بلوارهای مهندسی ساز نیز در محله یکی از چشم انداز ترین نقاط قوت محله می باشد، در هنگام وقوع زلزله امکان کمک رسانی به ساکنین آسان تر خواهد گردید. و همچنین نداشتن داروخانه شبان هروزی، وسائط نقلیه عمومی مناسب بخصوص اتوبوس برای جابجایی ساکنین مانند نقطه ضعف هایی می باشد که در محله نفت نظاره می گردد. البته خاطر نشان می گردد که شهرداری منطقه ایستگاه های اتوبوس در طول مسیر شهرک ایجاد نموده می باشد. نظر به اینکه اکثر ساختما نها در محله دو طبقه هستند و فضایی کافی، برای ایجاد بناهای چند طبقه جهت سرمایه گذاری و افزایش جمعیت هست. این موضوع را می توان نوعی فرصت در محله تلقی نمود ( ستوده ، منوچهر ، 1371 ) .

3-5-21  محله باغ فردوس :

باغ فردوس در قدیم از سمت شمال به پل تجریش از سمت جنوب به پارک وی، از سمت شرق به رودخانه و از سمت غرب به خیابان ولیعصر منتهی شده می باشد. و محدوده ی آن در حال حاضر، ازشمال به میدان تجریش و ابتدای خیابان ولیعصر، از جنوب به بزرگراه مدرس و خیابان فرشته ازشرق به خیابان دربندی و انتهای آفریقا و از غرب به خیابان ولیعصر و پل پارک وی محدود می گردد ( نقشه شماره 19-3 ) . در ارتباط با محدوده زمانی شکل گیری این محله می توان گفت که این محل محدوده زمانی مشخصی ندارد اما اینگونه که به نظر می رسد زمان شکل گیری محله در زمان پادشاهان قاجاریه یا شاید قبل از آن می باشد و این محل نیز همانند بسیاری از محلات شمیران به دلیل آب و هوای مساعد و دارا بودن زمین های حاصلخیز کشاورزی شکل گرفته می باشد از افراد موثر در شکل گیری این محل میتوان از آقای فخرالدوله و خاندان امینی ها و دیگرانی که درمورد ی آنها اطلاعاتی در دست نیست نام برد، در قدیم فردی به نام زین العابدین در این محل زندگی می کرده که ایشان را به عنوان بزرگ محل قبول داشتند و بیشتر افراد این محله از نوادگان او هستند . تحول مهمی در این محله اتفاق نیافتاده می باشد فقط مانند بیشتر محلات دیگر شمیران پس از انقلاب جمعیت این محله رو به فزونی گذاشته می باشد  ( سند هویت محله باغ فردوس ، منطقه 1 شهر تهران ، 1385 ).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد