عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

) تهدید ها :

یک سری از برجهایی که در سوهانک ساخته شده مانند برجهای آتی سازی و کوثر متاسفانه شرکت سازنده پایان کار نگرفته می باشد و به گونه ناقص به مردم تحویل داده اند و نیز سیستم اطفاء حریق ندارند اگر یک ساختمان دچار حادثه گردد خطر بقیه ساختمان ها را تهدید می کند .

پ ) فرصت ها :

محله سوهانک از زمین های خالی ودست نخورده زیادی برخوردار می باشد که می توان از این زمین ها بهره گیری های بهینه نمود و می توان در زمینه فرهنگی و ساخت مراکز تفریحی مانند سینما و غیره بهره برداری مفیدی صورت بگیرد و با این کار مسئولان می توانند خدمات را در محله ها پخش کنند .

سوهانک دارای جنگل های وحشی می باشد که با رسیدگی به این جنگل ها می توان آنها را به تفرجگاه تبدیل نمود و در اوقات فراغت از آنجا بهره گیری نمود .

ت ) قوت ها :

شهرداری یک سری اقدامات مفیدی انجام داده می باشد.مانند سالن ورزشی، زمین چمن مصنوعی و سرای محله را ایجاد کرده می باشد .تمام اتوبانهای تهران مانند بابایی، همت وغیره به سوهانک ختم می گردد . از مزیت های آن ساخت مترو در نزدیک این محله می باشد که تا دو سال آینده افتتاح خواهد گردید .

3-5-10 محله حکمت :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

محله حکمت-دزاشیب(ناحیه 8) یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین محلات منطقه یک به شمار می رود (بیش از 400 سال) اما در حال حاضر این دو محله از یکدیگر مجزا شده اند. محدوده فعلی محله حکمت از شمال خیابان دزاشیب – خیابان لواسانی و خیابان کامرانیه غربی از جنوب خیابان قیطریه و خیابان شهید خراسانی از شرق خیابان شهید براتی – خیابان نعمتی و خیابان لاله و از غرب خیابان دکتر شریعتی می-  باشد. همان گونه که مشخص می باشد این محله ، در انتهای راهی می باشد که از تهران به شمیران منجر می شده می باشد. محله حکمت از شمال به جنوب و در مسیررودخانه قرار گرفته در نتیجه از هوای بسیار مطبوعی برخوردار می باشد. مساحت حدودی این محله 2.037338 متر مربع و جمعیت ساکن در آن 29708 نفر      می باشد . دلیل نام گذاری این محل، سکونت حسینعلی خان حکمت ملقب به حشمت الممالک فرزند حیدرخان معظم الدوله در خیابان اصلی این محل بوده می باشد که پس ازپیروزی انقلاب اسلامی به نام شهید برادران سلیمانی تغییر نام داد . چند رشته قنات مانند آب باغ معروف رزم آرا که در این محله قرار داشته ؛ آب حکمت را تامین می نموده می باشد . به مرور زمان به دلیل آب و هوای مناسب این محله و وجود حوزه علمیه چیذر و امامزاده علی اکبر که در جوار این محله بودند و امنیت فوق العاده بالای این محل برای اولین بار افزایش مهاجرت لرها و نهاوندی های مهاجر به این محل گسترش پیدا نمود . افزایش مهاجرت ها و در نتیجه افزایش جمعیت منجر به افزایش ساخت و ساز گردید که از تبعات آن در حال حاضرمی توان به بافت ناهمگون و نا متجانس محله واز بین رفتن باغ های سبز قدیمی و همچنین مشکل تردد و تراکم زیاد خودروها در معابر باریک و پرپیچ و بعضا شیب دارمحله تصریح نمود ( سند هویت محله حکمت ، منطقه1 شهر تهران ، 1385 ) .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد