عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

موسسه خیریه توانبخشی معلولین ذهنی : موسسه ای خیریه و زیر نظر سازمان بهزیستی استان تهران     می باشد. این موسسه در سال 1379 تاسیس شده می باشد .

خانه سلامت و بهداشت حکمت : خدمات ارائه شده در خانه ی سلامت عبارت می باشد از: کلاسهای آموزشی، مشاوره فردی، دوره های پیشگیری از رفتارهای پرخطر، چکاپ رایگان ویژه شهروندان توسط کانون پزشکان موجود در خانه های سلامت، رفع معضلات محله ای از طریق برگزاری شوراهای سلامت و تورهای گردشگری .

پارکینگ عمومی شهرداری : طبق نظر کارشناسان ترافیکی ازدحام خودروها و افزایش روز افزون پارک آنها در حاشیه معابر و همچنین مجهز نبودن غالب مجمتع ها، فعالیتها و عملکردهای شهری به پارکینگ مستقل، احداث و توسعه پارکینگ های طبقاتی عمومی را بیش از پیش ضروری ساخته می باشد به همین مقصود ساماندهی شبکه ترافیک معابر و ایجاد تسهیلات عمومی برای شهروندان ساکن در منطقه یک خصوصا نزدیک به خیابان کریمی و چهارراه اسدی با ایجاد پارکینگ عمومی در سال 1384 تا حد زیادی تحقق پذیرفت.

کانکس بازیافت : با در نظر داشتن اهمیت تفکیک پسماند در حفظ محیط زیست، توسعه سیاست تفکیک از مبداء، جمع آوری مناسب زباله و نگاه اقتصادی به پسماند از سیاست ها و اهداف شورای شهر در بحث محیط زیست می باشد که در همین راستا تصویب طرح جامع مدیریت پسماند کمک موثری برای شهر تهران تلقی می گردد.بر این اساس شهرداری منطقه علاوه بر ایجاد کانکس بازیافت، اقدام به فرهنگ سازی در این زمینه نیز کرده می باشد چنانچه به گونه مثال واحد محیط زیست و بازیافت شهرداری ناحیه هشت در روز 12 آبان ماه امسال اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان اهمیت محیط زیست و تفکیک زباله از مبدا در بوستان آدینه نمود . به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، در این کارگاه آموزشی چگونگی تفکیک زباله و انواع پسماند و به صورت عملی توسط کارشناس محیط زیست و بازیافت ناحیه هشت به شهروندان آموزش داده گردید. گفتنی می باشد این طرح با استقبال اهالی محله حکمت روبرو گردید .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه