عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

مؤسسه خیریه بهنام دهش پور :

بهنام با وجود بیماری سختی که داشت اقدام به برگزاری اولین بازار خیریه در دی‏ماه سال ١٣٧۴ نمود . این بازارچه در آپارتمانی قدیمی در خیابان پاسداران و با کمک خانواده و دوستانش دایر گردید. پس از آن با یاری دوستانش کنسرت پیانو را در فرهنگسرای ارسباران ترتیب داد؛ و آخرین شب زندگیش را با فروش شمع‏های تزئینی به نفع بیماران نیازمند مبتلا به سرطان در خانه به پایان رساند. عوائد حاصل از این برنامه‏ها همراه با کمک‏های خانواده بهنام و دوستان نیکوکارش صرف تکمیل و تجهیز سالن انتظار بخش رادیوتراپی و کتابخانه کودکان و اتاق بازی کودکان بیمار گردید که در سال ١٣٧۵ افتتاح گردید، زمانی که بهنام دیگر در جمع دوستان و یاران نبود.

موسسه خیریه بهنام دهش‏پور با برگزاری بازارهای مختلف، کنسرت، نمایشگاه نقاشی و جمع‏آوری کمک‏های نقدی و غیر‏نقدی افراد خیر، نهادها، مؤسسات و کارخانه‏ها اقدام به تکمیل، تجهیز و نگهداری بخش رادیوتراپی (آنکولوژی) نموده، و یاری رسانی به بیماران نیازمند مبتلا به سرطان و خانواده‏های آنان را عهده‏دار می‏باشد. در سال ١٣٧۴ با پیشنهاد بخش سرطان بیمارستان شهداء تجریش، دفتر مؤسسه در قسمت آموزشی بخش سرطان بیمارستان جهت یاری رسانی هرچه بیشتر به بیماران مستقر گردید. از آن وقت تا کنون این موسسه با گسترش و ارتقای فعالیت‏های خود با هدف طرفداری از بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‏های آنان مجموعه‏ای گسترده از آخرین امکانات و دستاوردهای پیشرفته پزشکی، بهداشتی و فرهنگی را برای بیماران فراهم نموده می باشد و می‏کوشد تا از طرق مختلف در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان و ارائه خدمات درمانی به این بیماران تأثیر بسزایی را اعمال نماید. خیریه بهنام با برخورداری از یکی از بزرگترین گروه‏های داوطلبین علاقمند، همواره از پیشتازان امر طرفداری از بیماران مبتلا به سرطان در کشور بوده می باشد http://behnamcharity.org.ir/index.php) )

امروز مؤسسه خیریه بهنام دهش‏پور جایگاه خود را در جمع نام‏آوران سازمان‏های غیردولتی در سطح بین‏المللی قرار داده می باشد، اعتبار خیریه بهنام که غیر از در سایه یکرنگی و کوشش بی‏وقفه خیرین و داوطلبین آن به دست نیامده می باشد، امروز رنگ و بویی جهانی به خود گرفته می باشد. مؤ‌سسه خیریه بهنام دهش‏پور موفق به دریافت گواهینامه بین‌المللی NGO FBO BENCHMARKING به‏عنوان معتبر‌ترین نشان کیفیت سازمان‌های غیر دولتی در جهان گردید. این نشان از سوی SGS معتبر‌ترین شرکت بازرسی و صدور گواهینامه در جهان با بیش از صد و چهل سال سابقه، به سازمان‌های غیر دولتی داده می گردد. سرانجام در اسفندماه سال ١٣٧۶ از محل کمک‏های مردمی، سایر بخش‏ها آماده پذیرائی از بیماران گردید.    مؤسسه خیریه بهنام دهش پور علاوه بر طرفداری وکمک های دارویی و درمانی، اقدامات مؤثر دیگری را  هم به انجام می رساند . ازجمله : طرفداری از فرزندانی که به لحاظ بروز بیماری توان فرسای سرطان در خانواده شان امکان ادامه تحصیل را از دست می دهند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه