تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

آسایشگاه خیریه کهریزک ( گروه بانوان نیکوکار ) :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

با عنایت پروردگار، گروه با ۲ بانوی نیکوکار خدمات صادقانه خود را آغاز نمود و امروزه با بیش از 3000 بانوی داوطلب فعال در داخل و خارج از کشور حامی آسایشگاه خیریه کهریزک می‎ باشند. این گروه در تلاشند تا با ایجاد محیطی گرم و پرمهر، نه تنها خلاء دوری از خانواده را برای مددجویان آسایشگاه کهریزک پر کنند بلکه با ارتقای توان جسمی و روحی آنان گام های مؤثری در تحقق بخشیدن به هدف های بشر دوستانه این دو سازمان بردارند .  عملکرد ها و فعالیت های گروه بانوان نیکوکار در آسایشگاه به تبیین زیر می باشد:

امور اداری :

۱. ریاست هیأت ‎مدیره در آسایشگاه خیریه کهریزک از سال 1358 تاکنون به صورت افتخاری بر عهده خانم اشرف قندهاری (بهادرزاده) مؤسس گروه بانوان نیکوکار می باشد.

۲. بانوی دیگری نیز از سال 1358 به نمایندگی از گروه بانوان نیکوکار در تأثیر مشاور مدیرعامل در آسایشگاه خیریه کهریزک داوطلبانه خدمت می‎کند.

امور خدماتی :

همه هفته تعداد 900 نفر بانوی نیکوکار در روزهای هفته با حضور مستمر درآسایشگاه خدمات خود را در زمینه های زیر ایثارگرانه به مددجویان ارائه می نمایند: دلجویی، استحمام، نظافت و بهداشت، تغذیه به بیماران ناتوان و…، به نحوی که بیش از 50 % خدمات پرستاری در آسایشگاه توسط بانوان داوطلب انجام   می گیرد. این امر علاوه بر کاهش هزینه های آسایشگاه تأثیر عمده ای در تغییر روحیه، آرامش خاطر و دلگرمی .

امور عمرانی :

کاروان کوچک گروه بانوان نیکوکار همچنان که در مسیر خدمات انسانی در آسایشگاه خیریه کهریزک به پیش می رفت، همواره در سایه عنایت پروردگار سرشار از برکات بود و موفق گردید از بدو تأسیس تاکنون همه ساله یادگارهایی نیز درعمران و آبادی این سرزمین به جا بگذارد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه