عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

بیمارستان مسیح دانشوری :

سیدعلی دانشوری پدر دکتر مسیح دانشوری از اهالی نیشابور؛ طبیبی حاذق، معروف و ملقب به حافظ‌الصحه مجدالحکما بود. پدربزرگ مسیح دانشوری نیز از افراد سرشناس و علمای نیشابور به نام سیداسماعیل محض‌اله بوده می باشد. او در نیشابور به سال ۱۲۷۸ تولد پیدا نمود. سه سال بعد از تولد مسیح، خانواده وی از نیشابور به ترشیز (نام قبلی کاشمر) می‌طریقه و در آنجا سکونت می کنند. مسیح تا کلاس ۶ دبستان در ترشیز تحصیل می کند و بعد پدرش وی را برای ادامه  تحصیل به مشهد می‌فرستد. بعدازدوسال تحصیل در مشهد، به پیشنهاد والی مشهد برای ادامه تحصیل به تهران فرستاده می گردد و در مدرسه سن‌لوئی تحصیلات خود را تا ۱۷ سالگی ادامه می‌دهد. درآن‌زمان در تهران فرانسوی‌ها به کمک مبلغین مذهبی خود دو مدرسه سن‌لوئی و ژاندارک را در تهران دایر کرده و اداره می‌کردند. در همان سال به پدر خود اصرار می کند که بایستی در رشته طب تحصیل کند و برای این کار بایستی به فرنگ برود. دکتر مسیح دانشوری پس از خاتمه تحصیلات در رشته بیماری‌های ریوی و سل از فرانسه مراجعت می کند و بیمارستان مسیح دانشوری فعلی را محلی مناسب برای تبدیل به یک مرکز استراحت و درمان بیماران مبتلا به سل پیدا نمود و در این زمینه کوشش فراوانی نمود و در ۲۶ مرداد ماه ۱۳۱۶ شمسی این مرکز رسماً به‌عنوان آسایشگاه سل شاه‌آباد افتتاح گردید. او بستر ساز جذب متخصصین جراح ریه از خارج نظیر دکتر صادق قاضی گردید و سرانجام توانست آنجا را به صورت یک بیمارستان و آسایشگاه مطابق با استانداردهای زمان برای بیماران سلی تبدیل نماید. به‌دنبال آغاز رسمی فعالیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۶۵، مرکز پزشکی مسیح دانشوری زیرمجموعه این دانشگاه قرار گرفت. در سال ۱۳۷۷ شمسی، «مرکز تحقیقات سل و بیماریهای ریوی» و «بیمارستان مسیح دانشوری» با یکدیگر ادغام و به‌عنوان مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی (بیمارستان دکتر مسیح دانشوری) تغییر نام پیدا نمود. درحال‌حاضر بیمارستان مسیح دانشوری در زمینی به مساحت ۱۳۷۰۰۰ مترمربع واقع شده می باشد و دارای ۲۱ درمانگاه و ۱۳ بخش و دارای 18 ساختمان می باشد . فعالیت‌های بیمارستان این مرکز بین سالهای 1313 تا 1318 هجری شمسی با ظرفیت 50 تخت آغاز گردید و در حال حاضر با 446 تخت مصوب و 320 تخت فعال، خدمات درمانی، آموزشی و تحقیقاتی ارائه می نماید.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

این مرکز دارای بخش های جراحی (عمومی، قفسه صدری بالغین، اطفال و قلب) ، داخلی (عمومی، ریه، آنکولوژی توراکس، نفرولوژی و داخلی گوش، حلق و بینی)، اطفال (عمومی، ریه و عفونی)، بخش سل (مردان، زنان و اطفال)، قلب، توانبخشی، ICU ،CCU ، POSTCCU، اورژانس و درمانگاه (عفونی، قلب،ENT، داخلی، داخلی ریه، جراحی و….) می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه